pozycjonowanie warszawa
pozycjonowanie warszawa

Pozycjonowanie Warszawa

SEO niezmiennie uchodzi za jedną z najskuteczniejszych form marketingu sieciowego. Pozycjonowanie stron sprawdza się nawet w przypadku lokalnych biznesów. Prowadzisz swoją firmę w stolicy i chciałbyś zwiększyć swój ruch organiczny? To jest jak najbardziej wykonalne.

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony to wykonanie szeregu działań, których celem jest zwiększenie ruchu organicznego. Początkowo wykonuje się audyt, aby ustalić, jakie są mocne i słabe strony danej witryny. Na tym etapie często zaleca się także analizę konkurencji, aby ustalić, jakiego rodzaju czynności ona wykonuje w celu poprawy swoich wyników. To pozwoli nam oszacować koszty związane z poprawą naszych wyników.

Następnie trzeba przyjrzeć się aspektom technicznym strony. Musi ona działać płynnie, szybko się wczytywać i zawierać odpowiednie przekierowania, o ile te są konieczne. Dużo robi także UX, czyli doświadczenie użytkownika związane z czytelnością strony. Następnie optymalizowane są treści w taki sposób, aby zawierały one pożądane przez klienta informacje oraz były przyjazne robotom Google. Równie ważnym elementem jest pozyskanie wysokiej jakości linków, które będą prowadziły do naszej strony, zwiększając tym samym autorytet naszej domeny.

Czym jest pozycjonowanie strony
W Pozycjonowanie long tail – na czym polega

Pozycjonowanie long tail – na czym polega?

Rynek e-commerce rozwija się dynamicznie. W ciągu ostatnich lat wielu Polaków przekonało się do zakupów w sieci. Z tego powodu sprzedawcy również coraz chętniej rozwijają swój biznes w internecie, ponieważ chcą być tam, gdzie ich klienci. Na niektóre popularne frazy kluczowe konkurencja jest jednak bardzo duża, przez co zajęcie wysokich pozycji w wyszukiwarce byłoby niezwykle kosztowne. W takich sytuacjach można jednak pomyśleć nad pozycjonowaniem long tail, czyli poszukiwaniu wartościowych fraz z „długim ogonkiem”.

Są to dłuższe hasła, które użytkownicy wpisują do wyszukiwarki. Na przykład „najlepsza karma dla młodych kociąt w Warszawie”. Na takie frazy pozycjonuje się mniej stron, dzięki czemu łatwiej jest nam zoptymalizować pod nie naszą stronę. Warto również podkreślić, że choć popularność tych fraz jest mniejsza, to z drugiej strony posługują się nimi internauci, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebują. Gdy odwiedzą oni naszą stronę, to najprawdopodobniej zdecydują się na zakup. Można powiedzieć, że pozycjonowanie long tail sprzyja nie tylko zwiększeniu ruchu organicznego, ale również poprawie konwersji w sklepie.

Pozycjonowanie lokalne Warszawa – bądź najlepszy w mieście

SEO Warszawa? Jak najbardziej! Stolica to centrum biznesu w naszym kraju. Jeśli prowadzisz biznes lokalny, to zależy ci na tym, aby dotrzeć do osób, które akurat znajdują się blisko twojej działalności. Pozycjonowanie Warszawa to i tak duże wyzwanie, ponieważ wiele sklepów walczy o uwagę klienta. Dlatego musisz być od nich lepszy i postawić na skuteczny marketing oparty o lokalne SEO.

Przede wszystkim potrzebujesz strony zoptymalizowanej pod frazy lokalne związane z twoją działalnością. Kolejnym krokiem jest założenie i dokładne wypełnienie profilu Google Moja Firma. Zawrzyj wszystkie informacje, które mogą być cenne dla klienta. Wstaw swój adres, godziny otwarcia, dane do kontaktu. Ponadto zawsze warto dodać zdjęcia, które mogą zachęcić użytkownika do odwiedzin.

W dzisiejszych czasach bardzo często wyszukujemy usług i sklepów w naszej okolicy za pomocą wyszukiwarki. Pozycjonowanie lokalne to znakomity sposób na dotarcie do dużej liczby klientów, gdy prowadzimy działalność stacjonarną.

Pozycjonowanie lokalne Warszawa
pozycjonowanie warszawa

Czy warto pozycjonować firmową stronę internetową?

Z roku na rok marketing internetowy odgrywa coraz większą rolę. Właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, że muszą być tam, gdzie są ich klienci. A to oznacza, że ich celem staje się zaistnienie w sieci i przedstawienie swojej oferty internautom. Wielu specjalistów od marketingu internetowego jest zgodnych co do tego, że biznes w sieci warto rozwijać różnymi kanałami marketingowymi. Jedną z jego istotnych części jest właśnie pozycjonowanie strony internetowej.

Wielu z nas odruchowo wpisuje w wyszukiwarkę nazwę przedmiotu lub usługi, której potrzebuje. Czasem chcemy jedynie zdobyć informacje, innym razem planujemy dany zakup. Niektórzy internauci nie lubią, gdy wyświetlają im się materiały oznaczone jako sponsorowane, więc w Google wchodzą jedynie w treści pokazane w wynikach organicznych. Jeśli myślimy o swoim biznesie w perspektywie długofalowej, to zdecydowanie warto pomyśleć nad pozycjonowaniem strony.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Koszt związany z pozycjonowaniem strony zależy od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim ważne jest to, w jakiej branży działasz i jakie działania związane z pozycjonowaniem podejmują twoi konkurenci. Ponadto dużą rolę odgrywa również aktualny stan twojej strony. Niektóre witryny są w złym stanie technicznym, więc to nim trzeba zająć się w pierwszej kolejności. Inne są ubogie w treści, więc trzeba ją stworzyć w oparciu o wytyczne SEO. To wszystko również ma wpływ na koszty.

W przypadku małych stron da się podejmować sensowne działania od kilkuset złotych miesięcznie, natomiast w przypadku dużych firm ciężko jest oszacować koszty nie znając czynników, o których wspomnieliśmy powyżej.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony

Ile trwa pozycjonowanie?

Nie bez powodu mówi się, że pozycjonowanie jest maratonem, a nie biegiem. Faktycznie, zajmuje ono trochę czasu, często pierwsze efekty widać dopiero po kilku miesiącach. Tutaj również wiele zależy od tego, jak dobrze radzi sobie twoja konkurencja oraz jakim miesięcznym budżetem ona dysponuje.

Choć pozycjonowanie strony wymaga cierpliwości, to jednak widok zwiększającego się z miesiąca na miesiąc ruchu organicznego zdecydowanie jest czymś satysfakcjonującym. W dodatku wysokie pozycje w wyszukiwarce pracują na siebie tak długo, aż ktoś inny nas nie wyprzedzi. Jeśli będziesz podejmować dobre decyzje, to efekty twoich działań będą widoczne przez naprawdę długi czas.

W przypadku niektórych fraz o niskiej konkurencyjności efekty potrafią też pojawić się znacznie szybciej. Czasem już po kilku tygodniach można zaobserwować wzrost pozycji w wyszukiwarce, który przekłada się na więcej wejść na naszą stronę internetową.

Optymalizacja strony, a pozycjonowanie

Aspekty techniczne dla Google są niezwykle ważne. Kiedyś wystarczyło skupić się na odpowiedniej ilości słów kluczowych i odpowiednim rozmieszczeniu ich w tekście. Dziś Google chce, aby właściciele stron dbali o użytkowników. Z tego powodu kwestie techniczne są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Na przykład istotną rolę odgrywa prędkość wczytywania się strony. W dzisiejszych zabieganych czasach nikt nie lubi czekać, a już na pewno, gdy szuka czegoś w internecie. Powoli ładująca się witryna potrafi odstraszyć nie tylko użytkownika, ale również i roboty Google, które mogą uznać, że nasza strona nie zasługuje na umieszczanie jej na wysokich pozycjach wyszukiwarki.

Musimy również zadbać o to, aby wszystkie nieaktywne strony zawierały odpowiednie przekierowania, na przykład do strony głównej lub do zaktualizowanej wersji danego artykułu. Ani użytkownik, ani Google nie lubi błędów 404, dlatego my również powinniśmy się ich wystrzegać.

Mówiąc krótko, twoja strona musi być przyjazna użytkownikowi, jeżeli pozycjonowanie ma być skuteczne. W innym wypadku o uzyskanie dobrych efektów będzie ciężko.

Optymalizacja strony, a pozycjonowanie
Wpływ linkbuildingu na pozycjonowanie

Wpływ linkbuildingu na pozycjonowanie

Aby nasza strona zaistniała w sieci, musi być ona wiarygodna dla Google. A jak tę wiarygodność zbudować? Między innymi poprzez pozyskiwanie linków z innych stron, które cieszą się dobrym autorytetem w oczach Google.

Gdy wyszukiwarka widzi, że inne strony linkowały do naszej, to wychodzi z założenia, że w takim razie musimy dodawać angażujące odbiorców treści. W ten sposób nasza strona „punktuje”, a my mamy większe szanse na zajęcie wysokich pozycji w wyszukiwarce.

Istnieje wiele sposobów na pozyskiwanie linków, jednak ten proces zdecydowanie dobrze jest powierzyć specjalistom. Niestety, w sieci znajdziemy wiele osób, które będą nam proponowały kupno linków, jednak bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy w stanie sprawdzić ich jakości. Jeśli chcemy sami pozyskiwać linki, to skupmy się na dodawaniu wysokiej jakości treści, które mogą chcieć udostępniać inne strony lub osoby.

Dlaczego warto postawić na Adcube?

Jest ponad 200 czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. W dodatku Google co jakiś czas wprowadza zmiany w swoim algorytmie, które potrafią wywrócić do górny nogami „zasady gry”. Z tego powodu pozycjonowaniu należy poświęcić naprawdę dużo czasu, jeśli ma być ono skuteczne. W dodatku w tej dziedzinie marketingu liczy się doświadczenie. Jako Adcube pomogliśmy klientom z różnych branży, potrafimy dostosować się do budżetu klienta, zawsze doradzimy najbardziej optymalne rozwiązania.

W branży e-commerce panuje ogromna konkurencja, dlatego działanie po omacku jest najzwyklejszą w świecie stratą pieniędzy. Potrzebny jest konkretny plan bazujący na uprzednio zrobionym audycie, a następnie jego konsekwentne realizowanie. Wszystko po to, aby na końcu osiągnąć sukces. Współpracując z nami będziesz mieć świadomość tego, że krok po kroku zmierzasz w stronę wyższych pozycji w wyszukiwarce. Bo właśnie na tym polega skuteczne SEO.

Dlaczego warto postawić na Adcube

Jak działamy w Adcube

01.
Otrzymanie zapytania o pozycjonowanie

Otrzymanie zapytania o pozycjonowanie

02.
Pierwszy kontakt z klientem

Pierwszy kontakt z klientem

03.
analiza konkurencji

Analiza konkurencji / strony internetowej

04.
Propozycja działań w obrębie pozycjonowania

Propozycja działań w obrębie pozycjonowania

05.
Rozmowy, negocjacje, dobór odpowiedniej komunikacji

Rozmowy, negocjacje, dobór odpowiedniej komunikacji

06.
Podpisanie umowy na pozycjonowanie strony www

Podpisanie umowy na pozycjonowanie

07.
Rozpoczęcie działań

Rozpoczęcie procesu pozycjonowania

08.
Analiza, mierzenie efektów

Analiza, mierzenie efektów

Zaufali nam

 • yamaha
 • kawasaki
 • husqvarna
 • ktm
 • gasgas
 • muzeum grunwald
 • slcomputer
 • malwina radzikowska
 • nano clinic
 • kjm
 • kapitan box catering