Facebook Ads

Facebook to nie tylko największy na świecie portal społecznościowy, ale także jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Dzięki ogromnej bazie danych i informacjom personalnym oraz preferencyjnym o użytkownikach,

Facebook daje możliwość targetowania ściśle określonych grup odbiorczych. Spersonalizowana reklama Facebook cieszy się większą skutecznością. Dodatkowo nie tracimy dodatkowych środków na przedstawianie reklamy osobom, które nie są zainteresowane naszą ofertą, tak jak ma to miejsce np. w przypadku reklamy telewizyjnej.

Czym jest Facebook AdsCzym jest Facebook Ads?

Facebook to portal społecznościowy znany prawdopodobnie każdemu. W celach marketingowych wykorzystać go mogą nawet osoby, które nie posiadają własnego prywatnego konta. Reklamy na Facebooku dają dostęp do ponad kilkunastu milionów użytkowników w samej Polsce. Jeszcze większe możliwości oferuje firmom, które oferują swoje usługi i serwisy zarówno w kraju, jak i za granicą. Facebook gromadzi bardzo dużą liczbę informacji o użytkownikach, dzięki czemu umożliwia tworzenie specyficznych grup odbiorczy, którym chcemy przedstawiać swoje reklamy. Co więcej, istnieje możliwość tworzenia kilku rodzajów reklam m.in. posty sponsorowane, produkty lub reklamy video. Z menadżerem reklam możemy ustawić komu chcemy je przedstawić pod względem działań użytkowników, takich jak np. polubienia profili, zawód, miejsce zamieszkania, wiek a nawet stanowisko w firmie.

Dla kogo jest reklama na Facebook’u?

Skuteczna reklama na Facebooku jest… dla wszystkich, którzy chcą ze swoją „wiadomością” do szerokiej grupy odbiorczej. Istnieje zatem wiele sposób na osiągniecie tego. Bardzo dużą grupą przedsiębiorstw korzystających z reklam na Facebooku są sklepy internetowe. Branża e-commerce w znaczącym stopniu bazuje na zdobywaniu klientów właśnie w ten sposób.

Dzięki skutecznym reklamom możemy nie tylko przedstawić swoją ofertę, ale również zbudować relacje z klientami w bardzo umiejętny sposób. Kampania Facebook Ads to idealne narzędzie nie tylko w marketingu B2C, ale również w marketingu B2B. Duże korzyści z reklam odniosą także firmy oferujące lokalne usługi. Złożona reklama może oferować np. gratisy lub darmową sesję próbną. Reklamy na Facebooku to także pomocne narzędzie do wspomożenia działań promocyjnych jakie daje pozycjonowanie stron internetowych i kampania Google.

Dlaczego warto zainwestować w skuteczną reklamę na Facebook

Dlaczego warto zainwestować w skuteczną reklamę na Facebook?

Reklama na Facebooku to niesamowicie potężne narzędzie… jeżeli jest wykorzystywane w prawidłowy sposób. Z tego powodu warto zainwestować w pomoc profesjonalistów, którzy zajmą się skutecznym przygotowaniem oraz przedstawieniem reklamy. Większość potencjalnych klientów Twojej firmy spędza bardzo dużą część czasu na Facebooku, dlatego to właśnie tam można do nich dotrzeć w najbardziej bezpośredni sposób. Wspominaliśmy już o możliwości dotarci do ściśle określonych grup, ale musimy to podkreślić raz jeszcze, ponieważ to bardzo istotne.

Reklamy na FB wciąż należą do jednej z najtańszych form reklamy, jednak powoli zaczyna się to zmieniać, dlatego nie warto zwlekać tylko spróbować wykorzystać swoją szansę już teraz. Reklama w internecie nie zawsze musi mieć na celu sprzedaż. Czasem bardzo pomocne jest także budowanie marki i zwiększanie świadomości o istnieniu firmy wśród potencjalnych klientów – Facebook sprawdza się tutaj idealnie. Największą zaletą tego typu działań jest jednak bardzo prosty interface, który umożliwia szybkie tworzenie skutecznych reklam.

Jak zrobić reklamę na FB?

Być może zastanawiasz się teraz jak zrobić reklamę na fb? Manager reklam na Facebooku jest prosty w obsłudze i właściwie już po oglądnięciu kilku poradników można przejść do samodzielnego tworzenia reklam. Pytanie tylko, czy warto? Mało która firma może sobie pozwolić na tracenie każdego miesiąca wielu tysięcy złotych na testowanie nieskutecznych reklam. Kiedy zdecydujemy się na współpracę z profesjonalną agencją lub doświadczonym freelancerem nie musimy się tego obawiać. Eksperci od tworzenia reklam posiadają już wiedzę, która pozwala na stworzenie skutecznej reklamy, która będzie wiązać się z wysokim poziomem konwersji.

Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim dlatego, że wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na samodzielne zarządzanie reklamami tworzy je „pod siebie”. Oczywiście, tworzone przez nich reklamy mogłyby zadziałać na osoby tak dobrze obeznane w konkretnym temacie jak oni, jednak bardzo często grupa odbiorcza posiada całkowicie inny poziom wiedzy oraz diametralnie różne potrzeby. W największym skrócie oznacza to konieczność zastosowania odmiennego podejścia do stworzenia reklamy. Błędy często pojawiają się także w nieco większych niuansach np. przy ustawianiu godzin, w których mają być wyświetlane reklamy.

Ile kosztuje reklama na Facebooku

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Wskazanie bardziej lub mniej dokładnych przedziałów cenowych reklamy na Facebooku jest właściwie niemożliwe. Na kwotę, którą powinniśmy przeznaczyć na reklamę wpływa bardzo wiele zmiennych. Przede wszystkim jest nim nasz cel reklamowy. Na przykład możemy starać się zwiększyć zasięg naszej oferty lub świadomość o marce. Wtedy najlepszymi opcjami są cele: Zasięg oraz Ruch. Już w przypadku tak subtelnych różnic możemy doświadczyć dużych różnic w cenie.

Duży wpływ na cenę ma także rodzaj reklamy oraz jej miejsca. Facebook pozwala również na wybór urządzenia, na którym pojawi się dana reklama. Zazwyczaj reklamy na urządzenia mobilne są tańsze od swoich komputerowych wersji. Do ceny reklam trzeba doliczyć również współpracę z agencją reklamową. Początkowo może wiązać się to z nieco większą inwestycją, jednak w dłuższej perspektywie pozwoli na osiągnięcie zdecydowanie lepszych rezultatów i szybką spłatę środków wdanych na reklamę. Agencja SEO marketingowa to gwarancja jakości i skuteczności.

Mamy nadzieje, że nasze wskazówki i informacje okażą się skuteczne i dzięki temu Twoja kampania reklamowa na FB dotrze do grupy odbiorców i audience network. Wybór grupy docelowej przy każdej kampanii jest bardzo istotny. Trzymając się jednak skutecznych sposobów marketing online i social media marketing mogą być naprawdę bardzo skuteczne w końcowej kreacji reklamy firmy. Zapraszamy do przeczytania pozostałych postów na naszej stronie, gdzie znajdziesz informacje oraz cenne wskazówki marketingowe, które wspomogą Twój marketing online i kampanie.