home/Blog/Pozycjonowanie strony – 5 Powodów dla których warto zlecić je profesjonalnej agencji seo, a nie wykonywać tego procesu samodzielnie
Pozycjonowanie strony - 5 Powodów dla których warto zlecić je profesjonalnej agencji seo, a nie wykonywać tego procesu samodzielnie 20.08. 2020

Pozycjonowanie strony – 5 Powodów dla których warto zlecić je profesjonalnej agencji seo, a nie wykonywać tego procesu samodzielnie

Pozycjonowanie stron www to proces, bez którego nie można podnosić skutecznie i regularnie pozycji witryny w wyszukiwarce Google. To właśnie od niego zależy, na jakiej pozycji w rankingu znajdzie się nasza witryna i jakim powodzeniem będzie się cieszyła. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego procesu profesjonalistom np. z agencji seo lub specjalistom, a nie samodzielnie jego wdrażanie. Istnieje wiele powodów, dla których pozycjonowanie warto zlecać osobom kompetentnym, a 5 największych z nich przedstawiamy w tym tekście.

Skuteczność

Pierwszym powodem, dla którego nie warto pozycjonować sklepu internetowego samodzielnie, a w warto zlecać to zadanie osobom wyspecjalizowanym, jest skuteczność. Samodzielnie najczęściej nie posiadamy aż tak dużej wiedzy, jak specjaliści zajmujący się tą tematyką przez wiele lat.

Agencje seo zatrudniają zweryfikowanych profesjonalistów z doświadczeniem oraz posiadają wiele innych zalet. Z pewnością mają sporo narzędzi, które są poza zasięgiem prywatnych osób np. ze względu na cenę lub dostępność, gdyż są narzędziami pozycjonującymi autorskimi danej agencji. W środowiskach firmowych są również wdrażane najnowsze technologie oraz trendy. Możemy liczyć na konsultacje oraz pomoc w wyborze najlepszej dla nas strategii dopasowanej do witryny internetowej. To wszystko przekłada się na bezpośrednią skuteczność działań pozycjonujących. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć korzystne rezultaty oraz najszybciej jak to tylko możliwe osiągnąć założony cel. W porównaniu do samodzielnego pozycjonowania — nawet najbardziej zaangażowanego nie mamy tylu możliwości, takiej wiedzy czy opcji technicznych jak agencje seo zajmujące się pozycjonowaniem przeważnie od wielu lat. Jeśli zatem zależy nam bezkompromisowo na najlepszych wynikach i chcemy osiągnąć je w możliwie jak najkrótszym czasie, warto postawić właśnie na agencje seo i zlecenie pozycjonowania.

Efektywność pozycjonowania

Oprócz skuteczności, zlecanie pozycjonowania stron internetowych agencjom jest też niezwykle efektywnym działaniem. Powierzając witrynę agencji i płacąc za jej pozycjonowanie, odniesiemy więcej korzyści, aniżeli w przypadku poświęcenia przez nas analogicznej liczby godzin — włączając w to nawet oszczędności finansowe. Znacznie efektywniejsze jest zarobienie w ciągu tygodnia pracy pewnej sumy i zlecenie za nią pozycjonowania agencji aniżeli pozycjonowanie strony samodzielnie przez tydzień. Agencja posiada specjalistów oraz narzędzia i większe możliwości. Znacznie efektywniej wykorzysta w takim razie ten czas i środki od nas. Dokonując opłat za pozycjonowanie i zlecając je, otrzymujemy dostęp do dużej ilości specjalistów, profesjonalnych narzędzi będących poza naszym zasięgiem czy wiedzy i doświadczenia. Pozycjonowanie w takich warunkach przyniesie więcej korzyści niż samodzielne manipulowanie przy witrynie. Agencja, która jest wyspecjalizowana w tym zadaniu, posiada również wypracowane procesy pracy.

Negatywnie konsekwencje nieumiejętnego pozycjonowania

Kolejnym ważnym powodem, dla którego warto zlecać pozycjonowanie agencjom, jest kwestia bezpieczeństwa. Pozycjonowanie to złożony proces dotyczący newralgicznych części naszej witryny. Jako osoby prywatne — nawet z pewną wiedzą nie posiadamy jej na tyle, aby w pełni bezpiecznie przeprowadzić ten proces. Niezależnie od tego, czy pewnych zmian dokonamy nieumiejętnie, celowo czy też nieświadomie możemy ponieść wiele negatywnych ich konsekwencji. Najłagodniejszymi będzie brak reakcji na pozycjonowanie oraz pozostanie witryny na tej samej pozycji w wyszukiwarce Google. Do kolejnych możemy zaliczyć obniżenie rankingu w wyszukiwarce lub wypadnięcie z czołowych pozycji w danych kategoriach. Zoptymalizowanie witryny może zatem spowodować utratę efektów ciężkiej i kosztownej pracy przeprowadzanej do tej pory. Najbardziej negatywnymi skutkami nieodpowiedniego pozycjonowania jest nałożenie filtrów przez Google na stronę. Oznacza to, że witryna może być gorzej pozycjonowana przez wyszukiwarkę, a usunięcie ich jest procesem długotrwałym i ciężkim, którego nie da się do końca przewidzieć. W ekstremalnych przypadkach witryna może również zostać usunięta z wyszukiwarki i nie być indeksowana. Dzieje się tak przy rażących błędach i krytycznych problemach np. z legalnością witryny czy ewentualnymi próbami oszustwa — które paradoksalnie mogą mieć miejsce, gdy pozycjonować witrynę będzie osoba niekompetentna.

Szerokie możliwości

Agencje seo to zazwyczaj wieloosobowe duże firmy, które zajmują się pozycjonowaniem w sposób zorganizowany i profesjonalny. Oznacza to, że agencje takie mają dużo większe możliwości niż pojedyncza osoba np. my sami. Szerokie możliwości agencji to np. możliwość skierowania dużej grupy osób do pracy nad naszym projektem, jeśli będzie wymagała tego sytuacja lub znalezienie odpowiednich specjalistów, którzy zajmować będą się trudniejszym czy bardziej złożonym zagadnieniem. Do szerokich możliwości agencji zaliczyć możemy również zatrudnianie specjalistów z obrzeży seo takich jak copywriterów, grafików czy programistów. Współpracując z agencją, będziemy mogli zatem skorzystać z ich usług, które w pośredni sposób będą wpływały na jakość witryny i miejsce w wyszukiwarce Google. Specjaliści pracujący w agencjach seo mają również bogate doświadczenie. Najczęściej agencja seo wykorzystując je, oferuje różne sposoby pozycjonowania np. lokalne, szerokie, pod urządzenia mobilne itp. aby wypromować witrynę w taki sposób, który będzie najkorzystniejszy. Samodzielnie z pewnością nie będziemy specjalistami w różnych typach pozycjonowania i nie będziemy posiadali tak rozległych możliwości pracy nad witryną.

Komfort i wygoda

Ostatnim i jednym z największych plusów zlecania prac przy witrynie agencjom jest komfort i wygoda — zarówno pod względem samego zlecania prac, jak i ogólnie. Odnalezienie oraz zatrudnienie agencji seo nie jest trudne. Równie prosto możemy zlecić pozycjonowanie, przekazując jedynie pewne informacje i nie biorąc w nim udziału samodzielnie. Gdy wszystkimi elementami pozycjonowania zajmować się będzie agencja, możemy przeznaczyć czas na inne aktywności, pracę lub spędzenie go w gronie bliskich. Bardzo często stosunkowo mały wydatek pozwoli zaoszczędzić nam wiele dni pracy i spożytkować ten czas lepiej.

Komentarze / 0

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Zostaw komentarz
Imię
Komentarz