Pozycjonowanie stron internetowych Gdynia

W dzisiejszych czasach internet jest praktycznie drugą rzeczywistością, w której wielu ludzi spędza dużą część swojego życia. Nic więc dziwnego, że żeby firma mogła pozyskiwać jak najwięcej klientów, musi zaistnieć również tam. Jednak współczesny internet to prawdziwy gąszcz, w którym trudno się przebić. Radą na to jest pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie stron Gdynia

Adcube.pl to olsztyńska firma specjalizująca się w szeroko pojętym digital marketingu, która pomaga przedsiębiorstwom wypromować się i zwiększyć swoją widoczność w sieci. To, co wyróżnia Adcube spośród konkurencji to nastawienie na osiągnięcie konkretnych celów, zawsze oparte na komunikacji z klientem, a także jasne zasady rozliczeń. Klient zawsze dokładanie wie, za co płaci i jakie korzyści pozwoli mu to osiągnąć. Najważniejsze pola działania firmy to pozycjonowanie stron internetowych oraz kampanie reklamowe w Google i mediach społecznościowych. Co zyskują klienci Adcube? Przede wszystkim zwiększenie zainteresowania potencjalnych klientów i lepsze wyniki sprzedażowe.

Usługi SEO w Gdyni – oferta dla firm lokalnych

Pozycjonowanie stron internetowych GdyniaDoświadczenie pokazuje, że większość działających w naszym kraju firm to małe i średnie przedsiębiorstwa, które obejmują swoim zasięgiem tylko niewielki obszar, często ograniczony do jednego miasta i jego okolic. Warto zatem zastanowić się, jak z tej perspektywy powinny wyglądać działania marketingowe w sieci. Dla firm działających w Gdyni, których klienci znajdują się właśnie tam, nie jest w żaden sposób istotne, czy strona będzie widoczna tak samo dobrze dla mieszkańców całego kraju. Pozycjonowanie Gdynia to działania nakierowane na uzyskanie jak najlepszej pozycji promowanej strony w wynikach wyszukiwań, kiedy potencjalni klienci będę szukać właśnie konkretnej usługi, produktu, czy informacji właśnie w Gdyni i okolicach.

Pozycjonowanie lokalne dla firm z Gdyni pozwala znacznie zredukować koszty, przy jednoczesnym osiągnięciu wyników jak najkorzystniejszych dla firmy. Z tych samych powodów firmy działające w innych rejonach powinny również skupiać się na promocji lokalnej. Pozycjonowanie stron Elbląg jest najlepszym rozwiązaniem dla firm działających w Elblągu, a pozycjonowanie Gdańsk, dla firm gdańskich.

Pozycjonowanie lokalne Google Maps

Szczególnie istotne wydaje się z tej perspektywy pozycjonowanie w mapach Google. Na czym ono polega? Od jakiegoś czasu Google mocno wyróżnia wizytówki firm w Google Maps. Jest to krótka informacja na temat firm w danej okolicy, wraz z oznaczeniem ich na mapie. Dzięki temu internauci nie tylko mogą szybko znaleźć interesującą ich usługę, ale również od razu zobaczyć gdzie dokładnie ją znajdą. Mogą także uzyskać więcej informacji zebranych w jednym miejscu, jak opinie klientów, zdjęcia, czy linki do konkretnych artykułów. Pozycjonowanie w Google Maps pozwala na zwiększenie widoczności firmy właśnie w mapach Google, dzięki czemu internauci szukający usługi, czy produktu w danym miejscu zobaczą ją w pierwszej kolejności. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dzisiaj, kiedy z internetu korzysta się coraz częściej za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Szukając w ten sposób konkretnej informacji w sieci, Google wskazuje wyniki, biorąc pod uwagę nie tylko odległość. Najlepiej widoczne są miejsca najlepiej wypromowane. Agencja SEO z Gdyni może pomóc osiągnąć właśnie ten cel.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Koszt pozycjonowania strony WWW zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest branża, w jakiej działa firma i konkurencja w danym obszarze działania. W niektórych branżach konkurencja jest bardzo mała. Przedsiębiorstwo oferujące rzadką, wręcz niszową usługę, tak czy inaczej będzie dość dobrze widoczne w sieci. Jeżeli konkurencja jest niewielka, skuteczne pozycjonowanie witryn internetowych nie wymaga wielu działań, co znacznie obniża finalny koszt usługi. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku firm, które działają na rynkach, na których panuje duża konkurencja. Pozycjonowanie e-commerce wymaga długofalowo rozplanowanych i wielotorowych działań, a ilość koniecznej pracy jest bardzo duża. Pozycjonowanie sklepów internetowych ma jeszcze jeden aspekt. Konkurencja nie śpi i również korzysta z usług wyspecjalizowanych agencji. Najskuteczniejsze pozycjonowanie jest więc w tym przypadku procesem ciągłym, który wymaga nieustannego rozwijania strony i dużych nakładów pracy. W takiej sytuacji koszt usługi będzie oczywiście dużo większy. Agencja SEO/SEM Gdynia to doskonały sposób na wybicie się i zwiększenie swojej widoczności na trudnych rynkach. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, ile kosztować będzie pozycjonowanie Google, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści ocenią realne potrzeby i działania, które należy wykonać, aby zapewnić Ci sukces.

Ile trwa pozycjonowanie strony?

To zależy. Ta samo, jak w przypadku kosztów, głównym czynnikiem jest konkurencja na rynku. Pozycjonowanie stron w Google w przypadku firm, które działają na rynkach, gdzie konkurencja jest niewielka, zazwyczaj nie trwa długo, a standardowe działania pozwalają zwiększyć widoczność firmy i uzyskać długotrwały efekt. W przypadku jednak firm działających na trudniejszych rynkach, jak na przykład wspomniany wcześniej e-commerce pozycjonowanie będzie trwało znacznie dłużej. W praktyce – biorąc pod uwagę działania konkurencji – może być ono procesem ciągłym. Na długość pozycjonowania ma wpływ jeszcze jeden czynnik. Jednym z pierwszych działań, jakie zawsze przeprowadzamy, jest audyt SEO strony internetowej. Jest to – najogólniej mówiąc – analiza strony klienta, która ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, co jest do zrobienia. Może zdarzyć się, że dla osiągnięcia wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania, konieczne będą tylko niewielkie poprawki i podstawowe działania. Może jednak być tak, że dla osiągnięcia ustalonych celów potrzebne okaże się znacznie więcej. O pozycji strony w wynikach wyszukiwania decyduje specjalne oprogramowanie – algorytmy Google. Jednym z czynników, jakie biorą pod uwagę, jest odpowiednie dostosowanie kodu strony. Jedną z zasadniczych części procesu zwiększania widoczności w sieci jest optymalizacja strony, czyli takie jej dostosowanie, żeby w jak najwyższym stopniu odpowiadała wymogom Google i mogła znaleźć się na wysokiej pozycji w rankingu.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie stron?

Statystyki są nieubłagane i pokazują wyraźnie, że internauci koncentrują się prawie wyłącznie na wynikach wyszukiwania z pierwszych stron wyszukiwarki. Witryny, które znalazły się na dalekich pozycjach, mają w praktyce nikłe szanse na uzyskanie jakiegokolwiek zainteresowania. Jest oczywiste, że w przypadku stron firm zajmujących się handlem w sieci, ale również wielu innych, kwestia przyciągnięcia uwagi i uzyskania jak największej ilości wejść na stronę jest kluczowa.

Dla firm działających w sektorze e-commerce przekłada się to w prosty sposób na osiągane wyniki sprzedaży. Firmy, dla których strona WWW jest przede wszystkim narzędziem służącym reklamie, również osiągają zyski zależne od jej skuteczności, która mierzona jest między innymi wejściami na stronę. W dzisiejszych czasach, w których obecność w internecie jest tak ważna, inwestowanie w pozycjonowanie stron jest nie tyle korzystne, ile konieczne i często zależy od tego „być, albo nie być” firmy.

Dlaczego my?

Jako firma stawiamy przede wszystkim na jasne zasady współpracy z naszymi klientami. Jesteśmy nastawieni na skuteczną komunikację, której celem jest zrealizowanie potrzeb klienta oraz sprawienie, że jego strona będzie o bardziej widoczna i przyciągnie większą liczbę internautów.

Najważniejsze zalety współpracy z nami:

  • Jasne zasady rozliczeń – dokładnie wiesz, za co płacisz, kiedy to otrzymasz i jakie przyniesie Ci to korzyści.
  • Łatwa i skuteczna komunikacja, przyjazna atmosfera współpracy i wsparcie z naszej strony.
  • Wysoka jakość świadczonych usług i konkurencyjne ceny.

Działamy na rynku już 12 lat i w tym czasie zdążyliśmy zbudować swoją markę i zdobyć zaufanie klientów, którzy chętnie do nas wracają i polecają nasze usługi. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na współpracę właśnie z nami i uda nam się zdobyć również Twoje zaufanie.