home/Blog/Jakie reklamy są zakazane w Google Ads?
Jakie reklamy są zakazane w Google Ads 04.07. 2021

Jakie reklamy są zakazane w Google Ads?

Chociaż wyszukiwarka Google jest najpopularniejsza i pozornie możesz znaleźć w niej wszystko, to nie wszystkie w niej zobaczysz. Są branże zakazane, które nie mają prawa się reklamować. Czy Twoja dziedzina do nich należy? Przeczytaj ten tekst i sprawdź sam!

Wszystko zależy, od kraju, w którym mieszkasz

Nie w każdym państwie zasady dotyczące reklam są takie same. Tak, to byłoby za proste. Wszystko zależy od przepisów, jakie ustanowiło sobie dane państwo. Dotyczy to też branż zakazanych dla Google Ads. My skoncentrujemy się tutaj tylko i wyłącznie na branżach, których reklamowanie jest zakazane w Polsce.

Nie dla alkoholu!

Google bardzo ostro zakazuje reklamowania jakichkolwiek produktów alkoholowych. W Polsce nie można promować sprzedawania alkoholu i napojów do niego podobnych. To samo dotyczy marek, które produkują tego rodzaju trunki. Nie mogą one pojawiać się w wyszukiwarkach jako reklamy. Czymś innym jest sprzedawanie alkoholu w sklepie internetowym, bo to nie jest reklama, tylko przedstawienie produktu. W dodatku, na taką stronę mogą wejść tylko osoby, które mają ukończone 18 lat. Jeżeli wstawisz na stronę reklamę alkoholu to Google wcześniej, czy później ją zbanuje, więc naprawdę nie warto.

Ośrodki leczenia uzależnień

To kolejny grząski temat, który nierozerwalnie wiąże się z alkoholem albo innymi używkami. Tutaj także obowiązuje zakaz reklamowania tego rodzaju działalności. Zabronione jest promowanie wszystkiego, co jest związane z leczeniem uzależnień. Nie mówimy tutaj tylko o alkoholu i narkotykach, ale też innych uzależnieniach. Co ciekawe, Google jest również przeciwko promowaniu programów wsparcia dla osób uzależnionych i organizacjom im pomagającym. Ten zakaz odnosi się do całego świata poza Stanami Zjednoczonymi, ale tam również obowiązują pewne ograniczenia.

Leki i ogólnie branża medyczna

Ogólnie rzecz biorąc nie można reklamować w Google Ads suplementów diety. Nie dotyczy to wszystkich produktów, ale Google dokładnie określił, które produkty podlegają zakazowi. Chodzi tutaj przede wszystkim o preparaty z zawartością efedryny oraz o gonadotropinę, sterydy anabolicznymi. Wynika to stąd, że wszystkie te produkty mają prowadzić do błyskawicznego zrzucenia kilogramów i wzrostu tkanki mięśniowej (według reklam), a tak naprawdę są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Przyjmowane w zbyt dużych ilościach mogą prowadzić nawet do śmierci. Jakich suplementów diety jeszcze nie wolno reklamować? Są to również preparaty ziołowe, zawierające substancję czynną, jak również produkty z melatoniną lub hormonem DHEA. W Polsce dozwolone jest promowanie tylko leków dostępnych bez recepty.

Kredyty i pożyczki

Tutaj wiele zależy od tego, w jaki sposób jest przekazana ta reklama. Konsument musi być poinformowany o wszystkich konsekwencjach wzięcia pożyczki. Ten zakaz na szczęście nie dotyczy programów partnerskich takich jak na przykład ClickBank . Tego rodzaju programy dają możliwość rozwoju i sporego zarobki. Wystarczy do nich dołączyć i działać zgodnie z podanymi tam wskazówkami.

Pozostałe zakazane przez Google Ads dziedziny to:

  • hazard,
  • podróbki produktów,
  • branża erotyczna,
  • polityka.
Komentarze / 0

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Zostaw komentarz
Imię
Komentarz