E-mail Marketing

Email marketing to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie klientów w sieci. Wiadomości email są uznawane jako coś dużo bardziej bezpośredniego, niż proste reklamy tekstowe lub banery. Pozwalają uzyskać przedsiębiorcy dużo lepszy współczynnik konwersji.

Jak budować listę odbiorców

Podstawowe pytanie brzmi – jak budować listę mailingową. Nie zawsze jest to proste zadanie. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zwykłe umieszczenie formularza zapisu w widocznym miejscu na stronie. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje różne tricki, które mają zachęcić odwiedzających stronę do zapisu na listę. Może to być obietnica otrzymania darmowego ebooka lub specjalnych promocji, dostępnych wyłącznie dla subskrybentów.

Marketing internetowy nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy samo pozyskanie adresów potencjalnych klientów. Skuteczny e-mail marketing opiera się na utrzymywaniu stałego kontaktu z klientem. Nie oznacza to jednak, że możemy zasypywać jego skrzynkę coraz to nowymi wiadomościami.

Jakość listy

Należy pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma jakość listy. Najważniejszym czynnikiem świadczącym o jakości jest współczynnik otwieranych wiadomości. Jeżeli ten współczynnik będzie bardzo niski – nasze wiadomości mogą zostać uznane za spam i utracimy możliwość dalszej komunikacji. Dlatego materiały sprzedażowe należy regularnie przeplatać ciekawymi treściami, które faktycznie zainteresują odbiorcę.

Konfiguracja i start kampanii e-mail

W odpowiednim skonfigurowaniu kampanii email marketingowej pomoże nam wybrana agencja interaktywna. Pracownicy agencji pomogą nam też zadbać o SEO naszej strony z formularzem zapisu. Oferta agencji interaktywnych jest bardzo szeroka. Jeżeli przedsiębiorca nie ma czasu lub ochoty na samodzielne zajmowanie się kwestiami marketingu – może powierzyć jej prowadzenie kampanii w całości. Agencja oferują ponadto różne inne usługi, między innymi tworzenie stron internetowych.

Marketing internetowy pozwala na dotarcie do ogromnej liczby klientów w krótkim czasie. Ponadto koszt podstawowej kampanii w sieci nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. Wiele narzędzi do e-mail marketingu posiada wersje testowe, które pozwolą nam sprawdzić, czy ten rodzaj reklamy przyczyni się do rozwoju naszego biznesu.