Agencja SEO – przekonaj się, co mają do zaoferowania takie firmy

Posiadanie własnej strony internetowej i chęć jej pozycjonowania, czyli sprawienia, aby znalazła się ona jak najwyżej w wyszukiwarce, bardzo często doprowadza na do agencji SEO, które oferują liczne usługi. Bardzo często też zastanawiamy się, co mają do zaoferowania i w jaki sposób będą mogły nam pomóc. Przeważnie jest to sytuacja, kiedy pierwszy raz chcemy skorzystać z takiej pomocy, gdyż nasze własne działania nie są już wystarczające, a chcemy osiągać lepsze rezultaty i wyższe wyniki w hierarchii Google. Co zatem oferują agencje SEO? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Audyt seo i rekomendacje

agencja seo olsztynPierwszą usługą jaką oferują liczne agencje, jest audyt SEO. Jest to sprawdzenie strony internetowej pod różnymi kątami i określenie jej aktualnego stanu. Audyty wykonywać można niezależnie – na zamówienie oraz gdy chcemy wykonywać pewne działania w późniejszym czasie. Specjaliści z agencji sprawdzą witrynę pod kątem optymalizacji pod wyszukiwarkę Google. Do działań sprawdzających należeć będzie m. in. sprawdzenie i ocena jakości tekstów seo oraz słów kluczowych na stronie, linkowania wewnętrznego, czy metadanych i danych strukturalnych. Oprócz tych elementów sprawdzona zostanie również szybkości wczytywania się witryny, jej dostosowanie do urządzeń mobilnych czy ogólny poziom skomplikowania. Specjaliści po sprawdzeniu tych i wielu innych elementów stworzą raport, w którym ujmą wszystkie elementy, które wymagają poprawienia, wskazówki oraz rekomendacje. Audyt SEO warto wykonywać, jeśli kupiliśmy lub założyliśmy witrynę czy wprowadzaliśmy spore zmiany, które mają wpływ na pozycjonowanie.

Porada: Audyty SEO wykonywane w agencjach są dużo dokładniejsze i efektywniejsze, gdyż pracownicy firmy dokonują interpretacji wyników i analizy naszej witryny indywidualnie. Audyt automatyczne — darmowe w internecie przeprowadzają ogólną analizę witryny, która często jest nietrafiona i może wprowadzać w błąd.

SEO i optymalizacja witryny

google maps

Jedną z najpopularniejszych usług, które świadczą agencje seo, jest optymalizacja samej witryny. Po wykonaniu audytu lub bez niego na konkretną naszą prośbę, agencje dokonują zmian w samej stronie internetowej. Pracownicy firmy dostosowują naszą witrynę do wyszukiwarki Google, dbając o odpowiednie teksty seo, metadane, opisy witryny w wyszukiwarce, które pojawiają się jako wynik czy o szybkie wczytywanie i ogólne spełnianie norm stawianych przez wyszukiwarkę Google. Usługa ta jest niezwykle ważna, gdyż jest podstawą wszystkich dalszych działań i pozycjonowania ogólnego. Zmiany na naszej stornie wykonywane przez profesjonalną agencję SEO są bezpieczne i nie niosą ze sobą zagrożenia. Zoptymalizować możemy zarówno małe blogi, witryny, jak i duże serwisy firmowe.

Link Building

Link Building

Kolejną usługą, którą możemy wykupić w agencjach seo, jest link building. Jest to linkowanie naszej strony na zewnętrznych serwisach internetowych. Dla Google ilość linków zewnętrznych prowadzących do naszej witryny jest ważnym elementem podczas oceny. Im więcej linków z bardziej wartościowych stron w internecie będzie odsyłało swoich czytelników na naszą witrynę, tym lepszy efekt pozycjonujący. Agencje SEO oferują w tym względzie wykonywanie wpisów i umieszczenie ich wraz z linkiem na forach, blogach czy serwisach, dobierają również odpowiednie witryny, aby zysk takiego pozycjonowania był największy. Ceny za jeden wpis z linkiem umieszczony w sieci mogą wahać się od 1 zł do kilku set czy tysięcy złotych w zależności od indywidualnej oferty.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne to kolejna usługa, którą możemy spotkać w agencjach. Jest to rodzaj pozycjonowania, który ma za zadanie wypromować naszą witrynę lub markę pod konkretną lokalizacją — w konkretnym mieście np. Olsztyn. Pozycjonowanie tego rodzaju wykonuje się w nieco inny sposób. Specjaliści z firmy SEO stworzą specjalne teksty z lokalnymi frazami, wykonają link building z lokalnych portali i nie tylko czy dodadzą naszą witrynę na mapach Google.

Usługa ta jest szczególnie polecana stacjonarnym markom i biznesom, które chcemy promować w sieci. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu, gdy dana osoba z konkretnej miejscowości będzie wyszukiwała informacji i usługi, otrzyma adres naszej strony w wyszukiwarce Google.

SEO Copywriting

Agencje seo to agencje, które często zatrudniają specjalistów od tworzenia tekstów seo i seo copywritingu. Jest to usługa, która polega na tym, iż agencja wykonuje dla nas teksty tematyczne, które są zamieszczone na naszej stronie pod kątem seo. Oprócz tego, że są one wartościowe dla czytelnika, posiadają odpowiednie formatowanie, rozkład słów kluczowych, odpowiedni dobór fraz dla danej kategorii i wiele innych elementów. Teksty takie informują Google, że nasza strona internetowa jest wartościowa i warto umieszczać ją wysoko w wynikach wyszukiwania. Teksty te są jednym z głównych elementów pozycjonowania, dlatego oferty copywritingu zajdziemy przeważnie w każdej agencji seo.

Agencja seo to też usługi dodatkowe…

seo a uslugi dodatkowe

Wiele agencji seo na rynku oferuje również usługi dodatkowe. Wynika to z faktu, że klienci bardzo często chcą wykonywać dodatkowe czynności oraz korzystać z innych usług, które niekoniecznie są typowo związane z pozycjonowaniem. Agencje seo w ten osób wychodzą swoim klientom naprzeciw oraz zarabiają dodatkowe środki. Pierwszą dodatkową usługą jest szeroko pojęty copywriting. Agencje seo zajmują się content marketingiem, gdzie piszą wartościowe treści i umieszczają je w internecie, aby przyciągnąć nimi klientów do marki. Kolejnymi usługami jest obsługa i konfiguracja kampanii reklamowych Google Ads i Facebook Ads. To dwa najpopularniejsze programy reklamowe w internecie a bardzo duża liczba agencji oferuje uruchomienie kampanii, dobranie odpowiednich parametrów czy prowadzenie kampanii reklamowej przez dłuższy okres. Agencje seo mogą zaoferować też usługi związane z hostingiem i tworzeniem stron internetowych czy grafiką. To bardzo komfortowe rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć witrynę od podstaw i nie musimy wykonywać witryny oraz pozycjonowania w dwóch różnych firmach, proponują też czasem promocję w social mediach czy prowadzenie oficjalnych profili marki.